LEDTechnika.pl

Dopeltech sp. z o.o.

ul. Borowskiego 2

03-475 Warszawa
tel. + 48 22 251 11 46
fax + 48 22 127 91 33
mail: biuro@ledtechnika.pl

PROMOCJE
PROMOCJE

Oprawa uliczna GLC-LD01 56W, dwumodułowa, 6370 lm

LEDTECHNIKA GLC-LD01 56W

Oprawa uliczna LED - dwumodułowa, 6 370 lm

Oprawy oświetlenia ulicznego LEDTECHNIKA to wybór optymalny. Pośród dziesiątek produktów dostępnych na rynku wyróżniają się najlepszymi parametrami wydajnościowymi i jakościowymi zachowując przystępną cenę. Dostępny jest pełny typoszereg mocy od 28 do 196W. Lampy LEDTECHNIKA są zbudowane z użyciem tylko renomowanych źródeł LED produkcji BRIGDELUX oraz CREE,  Celem osiągnięcia najlepszego dopasowania do indywidualnych potrzeb mogą być stosowane diody o wydajnościach 110 lub 120 lm/W - BRIDGELUX lub 130lm/W CREE, tym samym została przekroczona skuteczność świetlna lamp sodowych 70W, 100W i 120W. Wszystkie deklarowane parametry lamp LEDTECHNIKA są potwierdzone odpowiednimi badaniami. Udostępniamy pliki wsadowe do projektowania oświetlenia ulic i dróg w programie DIALUX i gwarantujemy zgodność wyników projektowania z efektem osiągniętym przy zastosowaniu dostarczanych produktów LEDTECHNIKA.

 

Dla użytkownika zastosowanie tych opraw oznacza:

 

1. Poprawienie wizerunku posesji, co wpływa na pozytywne odczucia klientów i gości. Klienci mają świadomość, że firma do której wchodzą dba o środowisko naturalne.

 

2. Białe światło o współczynniku oddawania barw Ra=75 i temperatura barwowa 4000-5000K lub 5500-6500K sprawia, że obiekty obserwowane wyglądają lepiej niż przy lampach sodowych. Ewentualne rozpoznanie twarzy zarejestrowanej przez systemy monitoringu będzie znacznie ułatwione. Wg normy oświetleniowej, parkingi powinny być oświetlone w taki sposób aby było możliwe rozpoznawanie barw. Często stosowane lampy sodowe utrudniają rozpoznawanie barw, ich współczynnik Ra=25.

 

3. Energooszczędność - wiele osób ocenia różnice między GLC-LD01 56W a 70W lampą sodową, pozorne 14W - czy warto dokonywać kosztownej wymiany?

 

Oprawa GLC-LD01 pobierze 56W plus 7W strat w zasilaczu, łącznie 63W i cos φ bliski 1. Standardowa oprawa z 70W lampą sodową i indukcyjnym układem zapłonowym z kompensacją mocy biernej, generuje straty w układzie zasilającym 10-15% czyli taka 70W lampa pobiera około 80W. Ponieważ współczynnik mocy nie jest bliski 1 tylko wynosi około 0,8..0,9 to oprawa pobiera również pewną ilość mocy biernej. Duzi odbiorcy płacą za moc bierną, więc jak najlepsze skompensowanie jest bardzo pożądane. Mniejsi odbiorcy nie zapłacą za moc bierną, ale ponieważ jest to powiązane z przepływem większego prądu w przewodach to wywołane przez nie spadek napięcia sprawi, że zupełnie niepodejrzewane o to urządzenia jak różnego rodzaju grzałki stosowane w domu czy nawet sprzęt RTV pracując przy niższym napięciu będzie pobierał więcej prądu lub będzie pracował zdecydowanie dłużej co przełoży się na wzrost zużycia energii.

 

4. Kolejnym atutem może być fakt, że tanie oprawy z lampami sodowymi mogą nie mieć precyzyjnego odbłyśnika. Pozorna niska cena przełoży się na większą ilość zamontowanych opraw. W przypadku diod - każda posiada swój własny układ optyczny idealnie dopasowany do drogi. Projektant w łatwy sposób spełni warunki równomierności.

 

Lampy uliczne LEDTECHNIKA posiadają wymagane certyfikaty, w tym CE oraz ROHS.